Īsi par svarīgo

16.09.2013. 
Šobrīd Valsts pārvaldes komisijā notiek aktīvs darbs pie diviem nozīmīgiem likumprojektiem - "Saeimas vēlēšanu likums" un "Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums". Esmu iesniegusi priekšlikumus, lai Saeimas vēlēšanās cilvēki varētu nobalsot ar personu apliecībām jeb eID, ārzemēs dzīvojošie pilsoņi varētu nobalsot par citu vēlēšanu reģionu, ne tikai Rīgu un pilsoņiem būtu iespēja nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas. Dzīvokļu jautājums skar risinājumus ar tiešo maksājumu ieviešanu, proti, ka ikviens cilvēks varēs norēķināties, piemēram, par ūdeni tieši ar pakalpojuma sniedzēju, bet nevis pastarpināti ar apsaimniekotāja palīdzību. Viens no grozījumu mērķiem ir veicināt cilvēku apvienošanas biedrībās, lai cilvēki paši risinātu problēmas ar māju parādiem un rēķiniem.
Sekot līdzi likumprojektu gaidai var šeit un šeit!

30.04.2013.
Šodien Valsts pārvaldes komisijā atbalstījām būtiskus grozījumus 2. lasījumā likumā par "Pašvaldības deputātu statusu", kas paredz, ka deputāta pilnvaras varēs ierobežot, ja pret deputātu būs uzsākta kriminālvajāšana par smagiem vai sevišķi smagiem kriminālnoziegumiem.

16.04.2013.
Šodien Valsts pārvaldes komisijā skatījām grozījumus "Politisko partiju likumā" uz otro lasījumu. Komisija nolēma palikt pie līdzšinējā minimālo biedru skaita, kas nepieciešams, lai dibinātu partiju - 200. 

12.03.2013.
Frakciju viedokļi pēc 7. marta Saeimas plenārsēde: http://www.saeima.lv/lv/aktualitates/frakciju-viedokli/20720-frakciju-viedokli-2013-gada-7-marta

18.09.2012.
Darbs šobrīd Saeimā notiek vienlaicīgi vairākās frontēs:
1) "Priekšvēlēšanu aģitācijas likums", kas ir pilnīgi jauns likums un šodien skatījāmies priekšlikumus uz otro lasījumu. Tie bija dažādi jautājumi, arī mani priekšlikumi par likuma  juridiskās valodas un struktūras uzlabojumiem, kas konceptuāli bija atbalstīti.

2) Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu". Vakar (17.09.) Satori birojnīcā notika kvalitatīva diskusija par referendumu būtību un konkrētajiem priekšlikumiem. Šodien Saeimā Juridiskā komisija nobalsoja par likuma sadalīšanu, nodalot ES pilsoņu iniciatīvu. Diskusijas turpināsies par problemātiskajiem jautājumiem, cik to atļauj Saeimas Kārtības ruļļa 115. pants, jo Prezidents to ir atgriezis otrreizējai otrreizējai caurlūkošanai.

3) Vēlēšanu sistēmas uzlabojumi. Tā ir vesela normatīvo aktu pakete, kurā skata jautājumu par Vēlētāju reģistra ieviešanu Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanās. 

06.09.2012.
Šodien Saeimas plenārsēdē pieņēmām grozījumus "Pilsonības likumā" otrajā lasījumā.
Galvenie punkti grozījumos ir:
1) Ir nodibināts "dubultpilsonības" institūts, kas nosaka, ka cilvēks varēs saglabāt savas mītnes zemes pilsonību un saņemt Latvijas Republikas pilsonību, izpildoties kādam no likumā noteiktajiem nosacījumiem.
2) Latvijā dzimušu bērnu reģistrācija par pilsoni, ja viens no vecākiem ir pilsonis un izsaka šādu vēlēšanos.
3) Naturalizācijas procesa precizēšana attiecībā uz atteikuma procedūru.

06.06.2012.
Šodien Valsts pārvaldes komisijā vienbalsīgi pieņēmām Vienotības iesniegtos grozījumus "Politisko organizāciju (partiju)  finansēšanas likumā", kas paredz, ka partijas uz vēlēšanām drīkstēs tērēt uz pusi mazāk līdzekļu, proti, no 0,36 Ls uz 0,18 santīmiem uz vienu vēlētāju.

15.05.2012.
Šodien Valsts pārvaldes komisijā izgājām cauri visiem jaunā "Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma" pantiem un apstiprinājām to virzīšanai uz Saeimas plenārsēdi pirmajā lasījumā nākamās nedēļas ceturtdienā. Likums ir praktisks, saprotams un īss. Tas ir veiksmīgs sadarbības rezultāts starp komisijas darbu grupu, komisiju un Saeimas Juridisko biroju.

02.05.2012.
Šodien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā balsojām par nozīmīgu jautājumu Latvijas demokrātijas attīstībai - jaunajā "Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā" pirms iesniegšanas Saeimā noteicām, ka būs aizliegta politiskā reklāma visās televīzijās 30 dienas pirms vēlēšanām. Tas darīts ar mērķi veicināt deputātu kandidātu tiešo tikšanos ar vēlētājiem un saturīgu, argumentētu diskusiju organizēšanu!

27.03.2012.
Šodien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā turpinām apjomīgo darbu pie jaunā "Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma". Šobrīd Koalīcijas padomē ir panākta vienošanās par TV reklāmas aizliegumu priekšvēlēšanu laikā. Darbs komisijā norit pie redakcijas izstrādes un pantu precizēšanas pirms pirmā lasījuma.

 31.01.2012.
Šodien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā sākām skatīt jaunu un ļoti nozīmīgu likumu - "Priekšvēlēšanu aģitācijas likums". Šajā likumā tiek apvienoti 2 līdzšinējie likumi par aģitāciju pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām, kā arī ir ņemti vērā deputātu priekšlikumi, kas tika iesniegti gan 10. Saeimā, gan arī šajā sasaukumā.

19.01.2012.
Šodien tika pieņemts būtiski grozījumi "Saeimas kārtības rullī", kas paredz daudz plašāku sabiedrības iesaisti svarīgi jautājumu risināšanā. To iespējams būs izdarīt ar kolektīvo iesniegumu palīdzību.

01.12.2011.
Šodien Saeimas plenārsēdē pieņēmām nozīmīgo un apjomīgo Fizisko personu sākumdeklarēšanās jeb nulles deklarācijas likumu, skatīt ŠEIT! 
Es debatēju par Biedrību un nodibinājumu likuma grozījumiem, kuros TM vēlējās uzlikt nepamatotu papildus administratīvo slogu biedrībām. Izdevās saglabāt esošo regulējumu, skatīt ŠEIT! 

29.11.2011.
Šodien NAP izstrādes apakškomisijā skatījām jautājumu par Pārresoru koordinācijas centra (PKC) darbību. Valsts kancelejas pārstāve ziņoja, ka tas uzsāks darbu ar 1. decembri un tuvākajās nedēļās apakškomisijas deputāti tikties ar  PKC vadītāja vietas izpildītāju, lai pārrunātu turpmāko darbu ar jaunā NAP izstrādi!

29.11.2011.
Pamatīga analīzes par valodas jautājumiem - skatīt šeit!

28.11.2011.
Šodien Vienotības frakcijā tikāmies ar
Marinu Kostaņecku, Ilju Gerčikovu un Mariju Golubevu. Pārrunājām jautājumus par krievu valodas statusu, etniskajiem jautājumiem un sabiedrības saliedētību. 

23.11.2011.
Šodien Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē skatījām jautājumus par „Biedrību un nodibinājumu likumu”. Iepazīstināju 11. Saeimas komisijas deputātus ar saviem argumentiem par administratīvā sloga mazināšanu biedrībām un īpaši izceļot mazās biedrības. Komisijā nolēmām turpināt strādāt pie uzlabojumiem biedrību darbībai nākamajos mēnešos!

16.11.2011.
Šodien Saeimnieciskā komisijā skatīsim Saeimas budžeta projektu 2012. gadam. Aicināšu izvērtēt dažu pozīciju lietderību. Par pagājušās sēdes debatēm lasīt ŠEIT.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana